Menu

Advertisements


KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości

dopisz się do księgiLosowa Fotka
TOUR_CIECHANOWIEC_2009b.jpg
TOUR_CIECHANOWIEC_2009b.jpg
Tour de Pologne Ciechanowiec 2009


Wiosenne Targi Ogrodnicze pełne atrakcji
 Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie otwiera tegoroczny kalendarz imprez. W dniach 18-19 kwietnia organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze. Dla odwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze.


Targi Ogrodnicze

Udział w targach to najlepszy sposób na to, by kompleksowo i sprawnie przygotować się do sezonu wiosennego. Miłośnicy zieleni, będą mogli nabyć wiele oryginalnych gatunków roślin, uzyskać informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin. Wystawcy zaoferują: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową.Targi Motoryzacyjne Otwieramy tereny wystawowe Agroarena dla branży motoryzacyjnej. Targom Ogrodniczym towarzyszyć będą Targi Motoryzacyjne AGRO-MOTO. Po raz pierwszy maszyny rolnicze ustąpią miejsca pojazdom na czterech i dwóch kółkach. Kilkunastu Wystawców z branży motoryzacyjnej zaprezentuje najpopularniejsze marki aut. Będzie okazja do sprawdzenia wiedzy nt. zasad ruchu drogowego i nie tylko. Ośrodek Szkolenia Kierowców FILIP z Wysokiego Mazowieckiego przygotuje stanowiska, na których będzie można zdawać egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Będą dostępne alkomaty oraz alkogogle, symulujące jazdę pod wpływem alkoholu, wszystko pod czujnym okiem instruktorów.Na terenach wystawowych stworzymy specjalną przestrzeń poświeconą miłośnikom jednośladów. 19 kwietnia odbędzie się zjazd Klubu Motor Skansen Ciechanowiec i nieoficjalne otwarcie sezonu motocyklowego. Tuż przed południem kilkadziesiąt motocykli przejedzie przez tereny wystawowe.Wystawy zwierząt Równolegle z Targami Ogrodniczymi organizujemy Wystawę Królików Rasowych i Drobiu ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. 18 kwietnia szepietowski ring rezerwujemy dla hodowców koni, odbędzie się pierwszy Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących. Na wystawie zostanie przedstawiona stawka, licząca 30 ogierów podzielonych na 3 grupy rasowe.Targi PszczelarskieDo Szepietowa przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów. Zapraszamy do Pasieki Ośrodka, a dowiesz się m.in. jakie zabiegi wykonać na wiosnę. Zachęcamy do udziału w warsztatach nt. produkcji i przechowywania zapasowych matek pszczelich. Edukacja i konkursyOprócz bogatej oferty wystawców na zwiedzających czekają interesujące prelekcje m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa na czele ze specjalistami z PODR w Szepietowie.Jeśli rozpoznanie nasadzeń ozdobnych nie stanowi dla Ciebie większego problemu, przyjdź do namiotu PODR. Weź udział w konkursie: Zgadnij, co to za roślina? Zabłyśnij wiedzą, a dostaniesz atrakcyjną nagrodę.


PROGRAM 

18 kwietnia (sobota)

9.30 Otwarcie targów (tereny wystawowe)
10.00 Wykład: Produkcja i przechowywanie zapasowych matek pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)
12.00 Zajęcia praktyczne: Budowa ulika weselnego - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (pasieka Ośrodka)
12.00 Wykład: Zasady estetycznego zagospodarowania przydomowych ogrodów - Izabela Targ, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)
  
19 kwietnia (niedziela)
10.00 Wykład: Produkcja i przechowywanie zapasowych matek pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)
11.00Parada Motocykli – Klub Motor Skansen Ciechanowiec
11.30Jubileusz 25-lecia Wiadomości Rolniczych
12.00 Zajęcia praktyczne: Budowa ulika weselnego - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (pasieka Ośrodka)
12.00 Rozstrzygnięcie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy produkt pszczelarski (tereny wystawowe)
 Wydarzenia towarzyszące:·            Targi Pszczelarskie·            AGRO-MOTO Targi Motoryzacyjne ·            I Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących (18 kwietnia, 10.00 - 14.00, tereny wystawowe, ring)·            Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego (tereny wystawowe)W programie:·            Zgadnij co to za roślina? – konkurs rozpoznawania nasadzeń ozdobnych (10.00 - 14.00, przy namiocie PODR)·            Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego (10.00-14.00, Centrum edukacji i produkcji biopaliw na własne potrzeby)·            Doradztwo specjalistów PODR w Szepietowie i instytucji obsługujących rolnictwo·            Doradztwo z zakresu pszczelarstwa (pasieka Ośrodka)·            Kiermasz książki (10.00 - 14.00, namiot PODR) Zapraszamy do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
ZEGAR


kursy walut - kantory


FACEBOOK


DOWCIP DNIA
Kowalski jak zwykle przyszedł spóźniony do pracy i zbiera standardowy ochrzan od szefa: - Był pan w wojsku, Kowalski? - Byłem. - I co tam panu mówił sierżant jak się pan spóźniał?! - Nic szczególnego... "Dzień dobry, panie majorze"...

Jak wynaleziona taniec breakdance? Pewien Murzyn próbował ukraść felgi z jadącego samochodu

Wchodzi do baru murzyn z papugą na ramieniu. Kelner pyta: - Skąd to masz? - Z Afryki – odpowiada papuga

Dziadek dał Jasiowi 20 zł na urodziny. Mama obserwuje Jasia, wreszcie mówi: - Jasiu, podziękuj dziadziusiowi. - Ale jak? - A jak mama mówi, gdy tatuś daje pieniążki? Jasiu zwraca się do dziadzia: - Mało!y. - Tato, a ty chciałeś chłopca czy dziewczynkę? - Zasadniczo chciałem tylko twoją matkę, synu.

KAWAŁY DOWCIPY CZYTAJ DALEJ